Відділ освіти Жовтанецької сільської ради Львівської області
Жовтанецької сільської ради
Міністерство освіти
і науки України
 

В Україні створили психологічну платформу-каталог “Resilience.help” для освітян, батьків та психологів

Дата: 26.07.2023 16:59
Кількість переглядів: 96

Фото без опису

З’явилася нова можливість отримувати знання з психологічної стійкості для освітян, батьків та шкільних психологів. ГО “Смарт освіта” за підтримки МФ “Відродження” створила безоплатну психологічну платформу-каталог Resilience.help. Тут зібрані навчально-методичні ресурси, інструменти та техніки, статті на психологічну тематику. А також інформація про різні тренінги для освітян та шкільних психологів від «Смарт освіти». 

Цей проєкт покликаний надати ресурс вчителям і вчителькам для того, щоб вони могли допомагати собі, учням і їх батькам впоратися з психоемоційними викликами і загрозами в умовах війни”, - розповідає Григорій Баран, директор програми «Соціальний капітал» МФ «Відродження».

Ви зможете дізнатися більше про те, як зберігати внутрішню рівновагу за будь-яких обставин, впоратися з травматичним досвідом, відновити продуктивність. Про вікові реакції на травматичні події, подолання стресу у дітей, про те, як говорити з дітьми про війну. 

Resilience.help — це безоплатна психологічна платформа-каталог, що обʼєднує найкращі світові та вітчизняні практики психологічної допомоги всім учасникам освітнього процесу та актуальні тренінгові програми від ГО “Смарт освіта”. Зокрема, “Психосоціальна підтримка для освітян”. Усі тренінги є сертифікованими програмами з підвищення кваліфікації. 

Тут ви знайдете не лише ресурси підтримки дитячого добробуту дітей, а й матеріали, які допоможуть вам самим налагодити сон, впоратись зі страхами та тривогою, покращити настрій, повернути продуктивність. На платформі Resilience.help зібрали кращі ресурси: від цілісних програм з готовими посібниками до окремих відеозаписів, ігор та е-додатків.

 «Ми збираємо найкращі практики з усього світу - перевірені в дослідженнях, науково обґрунтовані. Найкращі фахівці у сфері психічного здоров’я навчають учителів як впоратись зі стресом, як вистояти й допомогти собі та дітям стати сильнішими», — Оксана Макаренко керівниця психологічного напрямку ГО "Смарт освіта", менеджерка проєкту. 

На базі платформи кожен користувач може зареєструватися й мати власний кабінет, аби зберігати для себе необхідні матеріали та бути в курсі всіх новин платформи й відкриття реєстрації на тренінги. 

Для розробки матеріалів для Resilience.help та концепції платформи використовували лише доказові методи психотерапії. Залучили команду фахівців, зокрема, наукову консультантку, докторку психологічних наук Вікторію Горбунову та доцентку, кандидатку психологічних наук Тетяну Ширяєву, доцентку, кандидатку психологічних наук Ольгу Савиченко, дитячу психологиню Світлану Ройз та наших партнерів з Громадської організації "Асоціація ЕМДР в Україні - фахове об’єднання зі спеціальної травматерапії.”

Вікторія Горбунова, наукова консультантка проєкту, розповідає: “Війна. Втрата домівок, контактів з друзями і живого спілкування, життя в умовах повітряних тривог та обстрілів, туга за рідними, які у війську або просто далеко, невизначеність та ціла низка інших викликів й обмежень – впливають на наших дітей. Також, все це впливає і на нас. Ось тут і ховається найбільший секрет психічного здоров’я дітей – щоб допомогти дитині, дорослий, насамперед, має подбати про себе. І так само як водій, що не спав добу, не здатен безпечно кермувати автівкою; виснажений вчитель – не матиме сили бути доброю опорою для дітей. Саме тому цей простір створений з думкою про вчителя, про дорослого, який знаходиться поряд із дітьми і має дбати про себе, щоб подбати про інших”.

Також для роботи над платформою та створення нових тренінгових програм, команда проводить соціологічні опитування. Зокрема, в березні-квітні 2023 “Смарт освіта” організувала дослідження психічного здоров’я в освітньому середовищі. У ньому взяли участь понад 1 000 педагогів з усієї країни. Виявилося, що майже 62 % опитаних вчителів та вчительок мають пригнічений настрій, втрачають інтерес до щоденних справ. Іноді це супроводжується й безсонням, дратівливістю та тривожністю. Це опитування, а також численні відгуки на тренінги з психологічної стійкості, які відбувалися протягом року, демонструють потребу в підтримці психічного здоров’я освітян та надання їм інструментів й технік в роботі з дітьми для психологічної стійкості. Тому, крім низки тренінгових програм, команда працює над ресурсами: це й інструменти турботи про себе, й інструменти турботи про інших, також блоги на психологічну тематику.  Аби кожен зміг знайти відповіді на нагальні питання щодо свого психологічного стану насамперед в умовах війни. 

Довідка про ГО «Смарт освіта»:

ГО «Смарт освіта» – неприбуткова освітня громадська організація, зареєстрована в липні 2016 року. Ми займаємось розвитком та вдосконаленням системи шкільної освіти в Україні, зокрема реформою «Нова українська школа». Протягом останніх 6 років втілили у життя десятки великих освітніх проєктів: розробляли офлайн- та онлайн-курси з професійного навчання вчителів, методичні рекомендації, організовували різноманітні заняття для дітей в Україні та за кордоном, допомагали впроваджувати дистанційну освіту в школах. 

Також  запустили одне з найбільших освітніх медіа в країні – сайт НУШ.

З початку повномасштабної війни ми допомагаємо українським школярам, батькам та вчителям залишатись активними учасникам освітнього процесу. Разом із партнерами реалізовуємо проєкти з навчання та психологічної допомоги українським дітям та освітянам. 

1014 вчителів отримали сертифікати в різних програмах навчання з психологічної самодопомоги та допомоги дітям від ГО “Смарт освіта”. Також організація підготувала 25 сертифікованих тренерів за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників/працівниць з удосконалення навичок психосоціальної підтримки дітей та підлітків у сфері психічного здоров’я, які вже навчають вчителів психологічній стійкості. 


« повернутися

Вхід для адміністратора