Зображення Запрошуємо на Всеукраїнську наукову конференцію до 140-річчя від дня народження Ольги Дучимінської

Дата: 04.05.2023 14:32

04 ТРА 2023

Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науковій конференції до 140-річчя від дня народження Ольги Дучимінської «ДУХ НЕВОЛІ МІЙ НЕ ЗНАЄ».

Коли? – 8 червня 2023 року.

Де? – Інститут народознавства НАН України, проспект Свободи, 15, м. Львів. Онлайн-участь буде доступна для посилань на платформі Zoom.

Як? – до 15 травня 2023 року  за зверненням   надішліть заявку на участь.

Співорганізатори конференції:

• Департамент освіти і науки Львівської обласної держадміністрації,

• Інститут народознавства НАН України,

• Інститут Івана Франка НАН України,

• ВГО «Союз Українок».

Тематичні напрями:

• Життя і чин Ольги Дучимінської крізь призму мемуарного наративу.

• Проза Ольги Дучимінської: образно-стильова, жанрова, тематична своєрідність.

• Поетичні світи Ольги Дучимінської.

• Фольклорно-етнографічна діяльність ювілярки.

• Літературно-критична спадщина Ольги Дучимінської.

• Інтелектуальне оточення письменниці.

• Коломийський період життя: часопис «Жіноча доля».

• Лихоліття Першої світової війни в життєтворчості письменниці.

• Засланський період в біографії Ольги Дучимінської.

• Ольга Дучимінська – педагог.

• Ольга Дучимінська й український жіночий рух.

Беріть участь у конференції і не лише слухайте, а й діліться власними дослідженнями!

Постать цієї величної жінки заслуговує на повагу та шану. Як і багато таланових українців, вона зазнала репресій та переслідувань від радянської влади, 25 років перебувала в сибірських спецтаборах, її твори забороняли, вилучали, знищували...

Ольга Дучимінська більше відомо як українська письменниця, поетеса, літературна критика, перекладачка. Проте за життя вона була ще й активною організаторкою жіночого руху в Галичині, дослідницею фольклору, журналісткою, народною вчителькою проведення, ініціаторкою Святої Матері. Усі її заслуги важко перелічити, після 105 років життя на волю й у неволі Ольга-Олександра Василівна зробила чимало, аби про стражденну долю українці знали та говорили.

Більше інформації про конференцію можна переглянути за покликанням .

Залишилися запитання? Зверніться на електронну пошту  franko.konferens@gmail.com