Відділ освіти Жовтанецької сільської ради Львівської області
Жовтанецької сільської ради
Міністерство освіти
і науки України
 

Про особливості проведення НМТ-2023

Дата: 13.04.2023 14:27
Кількість переглядів: 56

3 квітня в Україні стартувала процедура реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті 2023 року (НМТ-2023). Станом на сьогодні Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) вже зареєстрував 5 тисяч вступників, а ще 10 тисяч заявок – на розгляді.

Про те, як цього року пройдуть зовнішні вступні випробування розповіли Олег Паска , директор Департаменту освіти і науки Львівської ОДА, та Андрій Миляник , заступник керівника Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, на брифінгу, який відбувся 11 квітня в Медіацентрі «Україна» у Львові.

Олег Паска нагадав, що торік через широкомасштабну російську агресію існувала загроза, що ЗНО буде взагалі скасоване. Однак завдяки освітянській спільноті, у середовищі якого голос Львівщини завжди був і залишався авторитетним і вагомим, вдалось відстояти таке унікальне явище освітньої реформи як ЗНО у формі національного мультипредметного тесту.

Також Олег Паска розповів, як в області буде організована робота пунктів тестування – тимчасових екзаменаційних центрів, які будуть об’єднані в певних закладах освіти, де є швидкий інтернет і відповідні фахівці. 

« Торік ми не називали ні їх адреси, ні час проведення тестувань. Так буде і цього року – для безпеки в с тупниках Технічне забезпечення пунктів буде на належному рівні , ми про це підбажаємо, взявши до уваги остаточні результати реєстрації », – наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА.   

Додамо, що кожен учасник буде окремо поінформований, де відбудеться його тестування – пропозиція буде зроблена з урахування даних реєстрації. також, під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати елемент додаткового блоку ( про це пізніше ) та населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ. Цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами. 

Відтак Олег Паска закликав вступників бути активними і відповідальними для свого майбутнього і якнайшвидше пройти реєстрацію. 

Торік у Львівській, Волинській і Рівненській області (ці регіони обслуговує Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти) приблизно 30 тисяч випускників стали учасниками НМТ. Таке ж число очікується і цей рік.

Отже, основний період реєстрації для участі в НМТ-2023, який, власне, розпочався 3 квітня триватиме до 3 травня . Під час цього терміну (тобто до 3 травня) можна буде зареєструватися, щоб взяти участь в основній та додатковій сесіях НМТ-2023. 

Додатковий період реєстрації триватиме з 5 по 12 червня , під час цього терміну можна буде зареєструвати для участі лише в додатковій сесії НМТ-2023.    

Після надсилання інформації на обробку  до 7 травня  в персональному кабінеті можна буде вносити зміни.

Заступник керівника Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Андрій Миляник на оцінку двох важливих особливостей цієї процедури реєстрації .

 • Перше – все відбувається онлайн, у безпаперовій формі жодних документів поштою надсилати не потрібно.
 • Друге – внаслідок того, що державна підсумкова атестація скасована, маємо абсолютно добровільну реєстрацію тих, хто планує вступити до закладів вищої освіти, школи вже, по суті, усунути від цього процесу.  

Також він наголосив, що Україна організовує вступ до національних вишів для тих українців, які перебувають за кордоном: ні є 24 іноземні країни, де мають бути відкриті пункти проведення НМТ-2023.

цей, що в межах тесту передбачені два обов’язкові предмети: українська мова і математика, а також один предмет на вибір: історія України; іноземна мова; біологія; фізика; хімія. Торік такого вибору не було, натомість були обов'язкові предмети: українська мова, математика, історія України.

 

Як зареєструватися на участь в НМТ-2023?

 1. За допомогою спеціального сервісу  на веб-сайті УЦОЯО  самостійно створити персональний кабінет.

 2. У цьому кабінеті подати особисті дані та інформацію про участь в НМТ.

 3. Завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів.

 4. Надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є сертифікат Його вступник матимете змогу сформувати у своєму персональному кабінеті у разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

 

Які документи потрібно сканувати/фотографувати для завантаження в персональному кабінеті учасника?

Обов'язкові документи:

 1. Копію документа, що посвідчує особу (ІТ-картка або паспорт у формі книжечки або інший документ, що посвідчує особу);
 2. Копію документа, що підтверджує інформацію про освіту: копію атестата/свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти ( для випускників попередніх років ) або довідку з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році ( для випускників поточного року). );
 3. Копія документа, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПБ);

 4. Додаткові документи подані за потреби.

 

Слід також взяти до уваги вимоги до розміру та вигляду завантажених документів. 

Своя копія документа має бути завантажена в окремому файлі (формат .jpg або .png , розмір не більше 1 МБ). Зображення повинно бути чітким і повнорозмірним (без обрізання). Текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися. 

Також в Українському центрі оцінювання якості освіти звертають увагу майбутніх учасників НМТ на найпоширеніші помилки при реєстрації на тестування.

За словами директорки УЦОЯО Тетяни Вакуленко, таких помилок дві:

 • завантаження невірних копій документів,
 • надання довідок із закладу освіти з невірним формулюванням.

також, вступники просять не завантажити замість скан-копій реєстраційних документів OQ-коди, сформованих у застосунку Дія. В УЦОЯО пояснюють, що OQ-коди мають обмежений термін дії, через те, що спеціалісти центрів оцінювання не можуть отримати до них доступ. Тому вступникам необхідно завантажити скановані або фотокопії самих своїх документів для здійснення успішної реєстрації.

Іншою поширеною помилкою при реєстрації є неправильне формулювання у довідці, що надана закладу освіти, у якому учасник НМТ здобуває повну загальну середню освіту цього року. також, заклади освіти надають вступникам довідки, у яких зазначається, що вступник «ще навчається»  в 11 класі, замість того, щоб надати документ, у якому написано, що «учень або учень має отримати повну загальну середню освіту в травні або червні поточного року». » .

Через цей центр оцінювання якості освіти не можна прийняти такі довідки, не мати можливості перевірити інформацію про те, що буде майбутній учасник НМТ повну загальну середню освіту саме в поточному році.

 

У кожній області діють пункти реєстрації, які надають допомогу та консультації учасникам.

також, у Львівській, Волинській та Рівненській областях (ці регіони, нагадаємо, обслуговує Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти) ці пункти діяти за такими адресами:

 • м. Львів, НУ «Львівська політехніка», вул. Карпінського2/4, 1-й навчальний корпус, каб. 302, тел. 032-258-24-06; 

 • м. Луцьк, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти, вул. Винникченка, 31, каб. 28, тел.033-224-22-25,

 • м. Рівне, Рівненський інститут післядипломної педагогічної освіти, вул. Чорновола, 74, кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти, тел. 097-038-16-64.

https://osvita.loda.gov.ua/?page=blog&id=1352 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора