Відділ освіти Жовтанецької сільської ради Львівської області
Жовтанецької сільської ради
Міністерство освіти
і науки України
 

Із застосунком «Вивчаю — не чекаю» тепер можна вчити українську мову

Дата: 26.01.2023 12:19
Кількість переглядів: 83

З оновленою версією застосунку «Вивчаю — не чекаю» тепер можна вчити українську мову та читання в ігровій формі. Вже доступні перші уроки, які відповідають державній програмі початкової школи та стандартам НУШ.

Тож усі учасники освітнього процесу, вчителі та школярі 1–4-х класів можуть завантажувати додаток, щоб опановувати новий матеріал. Оновлення гейміфікованого застосунку презентували сьогодні, 24 січня, у Міжнародний день освіти.

Проєкт «Вивчаю — не чекаю» створений громадською спілкою «Освіторія» спільно з міжнародною організацією War Child Holland за підтримки Міністерства освіти і науки України. Розробка застосунку розпочалася влітку 2022 року у відповідь на нові виклики в освіті в умовах війни. Як зазначив під час презентації Дмитро Завгородній, генеральний директор директорату цифрової трансформації МОН України, цифрові інструменти для навчання в початковій школі були актуальні й до повномасштабної війни. Проте в сучасних умовах виникла нагальна потреба в додаткових інструментах, аби тримати освітній процес безперервним і дати можливість усім дітям здобувати освіту, незалежно від місця перебування та статусу.

«Станом на 24 січня 2023 року зруйновано та пошкоджено 3051 заклад освіти України. Також з урахуванням безпекової ситуації значна кількість шкіл в Україні продовжують працювати винятково онлайн — 4363 з майже 13 тис. закладів. Тобто понад 1,6 млн учнів навчаються в дистанційному форматі. Щоб освітній процес тривав для кожного здобувача освіти, спільно з партнерами продовжуємо створювати якісний та доступний цифровий контент, який відповідає державним стандартам, а також є цікавим та інтерактивним інструментом для дітей. Для учнів початкових класів має бути особливий формат, на відміну від учнів середньої та старшої школи, які мають доступ до контенту в межах проєкту «Всеукраїнська школа онлайн». Тож тепер застосунок «Вивчаю — не чекаю» навчає не тільки математики, а й української мови», — зазначив Дмитро Завгородній. Команда організаторів розгляне всі подані заявки й обов’язково надасть відповідь на кожну з них.

Про актуальність та можливості оновленої версії «Вивчаю — не чекаю» розповіла голова громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин.

«Завдяки сильним партнерам та залученості всіх сторін, вже у вересні цього року ми презентували перший застосунок — для вивчення математики. Із того моменту ми маємо понад 30 тисяч користувачів. Учні, вчителі та батьки використовують застосунок як для навчання в Україні, так і за кордоном. Сьогодні ми презентуємо оновлену версію, яка дає можливість дітям у будь-якій точці світу вчити українську мову та читання. Одна з особливостей застосунку — він знайомить учнів із творами українських сучасних авторів. І все це відбувається в ігровій формі, яка адаптована під вікові особливості дітей початкової школи», — говорить Зоя Литвин.

У застосунок додані твори близько 20 різних українських сучасних письменників. Серед них: Зірка Мензатюк, Катерина Міхаліцина, Сашко Дерманський, Таня Стус та інші. Нові уроки будуть додаватися протягом року, а разом з ними — і додаткові твори інших авторів.

«Є дві важливі умови долучення дитини до чогось, що ми, дорослі, вважаємо потрібним. Перше — уникнення примусу, друге — ігрова форма. Звертаючись до дитини через актуальні для неї «канали» та «інструменти», отримуємо можливості природного заохочення. Хоч як ми не пручаємося, але таким каналом та інструментом є і довго буде цифровий світ та екран. Місточок між екраном планшета — через гру — до історії може впевнено привести й до читання книжки», — додала Таня Стус під час презентації застосунку.

Ключові факти про застосунок «Вивчаю — не чекаю»

  • «Вивчаю — не чекаю» створено на основі методології мікронавчання міжнародної організації War Child Holland, яка спеціалізується на розробленні освітніх продуктів у країнах, де відбуваються війни або збройні конфлікти. Свій оригінальний застосунок Can’t Wait to Learn, у якому реалізовано цю методологію, організація використовує вже 10 років.
  • Застосунок безкоштовний та працює без доступу до інтернету після попереднього завантаження.
  • Контент для застосунку розроблявся за участю дітей, які пропонували свої ідеї щодо героїв, сюжетів тощо.
  • Оновлена версія «Вивчаю — не чекаю» доступна на App Store та Google Play. Завантажити можна як на смартфон, так і на планшет.
  • Додаткова інформація: primary.org.ua

« повернутися

Вхід для адміністратора