«Порадник для вчителів»: активності для учнів у бомбосховищах шкіл

Дата: 18.11.2022 16:12

Під час повітряних тривог, коли чутно вибухи, дуже важливо підтримати дитину, щоб уникнути її психологічної травми. Експерти UNICEF Ukraine у ​​партнерстві з ГО «Культурна платформа Закарпаття» розробили «Порадник для вчителів» , у якому передбачається прості активності, які вчителі можуть працювати з дітьми, щоб допомогти їм подолати страх.

Цей порадник пропонує низку активностей для різних вікових груп, які викладачі та адміністрація закладів загальної середньої освіти можуть організувати для дітей, щоб допомогти їм емоційно та фізично впоратися з перебуванням у бомбосховища під час повітряної тривоги.

такі вправи та ігри після малечі та підліткам упоратися зі страхом і розгубленістю під час сигналу «повітряна тривога».

Ігри спрямовані на розвиток уяви та фантазії, на відчуття власної внутрішньої сили, на формування позитивних емоцій, на відчуття підтримки й формування взаємодопомоги, на розвиток пам’яті та концентрації уваги, на відчуття емоційної напруги шляхом імпровізованого спілкування. Наприклад, теми для обговорення можуть бути різні: «Я і моя друзі», «Смаки в музиці, літературі і кіно», «Здорове харчування», «Екологія» та інші.

Вікові групи, на які розраховані вправи:

- початкова школа (6–10 років),

- середня школа (11–14 років),

- старша школа (15–18 років).